Banner

2013.05.14. Profesijų pasirinkimo labirintus padės įveikti žaidimas

Daugeliui moksleivių pasirinkti profesiją ir nuspręsti kuo jie nori būti ateityje nėra lengva. Siekiant padėti tai atlikti Lietuvos jaunimo centras, kartu Alantos bei ir Rumšiškių Antano Baranausko gimnazijomis pradeda įgyvendinti projektą „Profesijų labirintai“. Jo metu Socialinių investicijų valdymo centro ir Darnios plėtros instituto ekspertai sukurs jaunimui skirtą stalo žaidimą, kuris rudenį bus pristatytas dviejose karjeros dienose.

„Žaidimas – tai kažkas naujo ir paprasto, patrauklaus ir kartu naudingo. Tradiciniai testai yra pernelyg uždari ir griežti, jog jais būtų galima sudominti ir kartu išsiaiškinti jauno žmogaus lūkesčius dėl ateities. Ši priemonė turėtų būti ne tik atvira, dinamiška ir draugiška, ji turi kurti galimybę įsitraukti įvairiems žmonėms į šį apsisprendimo ir lūkesčių vertinimo procesą“, - sako Lietuvos jaunimo centro direktorius Martynas Norbutas.

Sukurtas žaidimas rugsėjo mėnesį bus žaidžiamas gimnazijose rengiamose karjeros dienose. Jo metu gimnazistai turės galimybę atrasti kelius link savo profesijos ir pasitikrinti ar teisingai suvokia koks iš tiesų darbas jų laukia.

„Karjeros dienų metu moksleiviai turės galimybę susitikti su įvairių profesijų atstovais, pabendrauti, sužinoti jų darbo specifiką, pagrindinius iššūkius ir karjeros galimybes. Norime ne tik padėti suvokti kokios profesijos link linksta gimnazistas, bet ir pasitikrinti savo pasirinkimą sužinant daugiau apie darbą. Juk neretai mes net nežinome, ką iš tiesų veikia konkrečios profesijos atstovas – išorė gali atrodyti patraukli, bet kasdienybė darbe – visiškai kitokia“, - sako projekto koordinatorė Sigutė Dautartaitė.

Minėtos karjeros dienos bus organizuojamos: rugsėjo 11 Alantos gimnazijoje, rugsėjo 10 Rumšiškių Antano Baranausko gimnazijoje. Šis projektas finansuojamas iš Mokymosi visą gyvenimą programos, kurią Lietuvos Respublikoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas.

Šis pranešimas atspindi projekto vykdytojų, bet ne Švietimo mainų paramos fondo, Europos Komisijos ar jos institucijų požiūrį. Europos Komisija neatsako už šios medžiagos turinį bei už galimą informacijos panaudojimą.

 


 
<< Start < Prev 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Next > End >>


 

      Lietuvos jaunimo centras, Blindžių g. 17, LT-08111, Vilnius, Tel.: +37065911080, info@ljc.lt, kodas 302494682