Banner

2013.07.15. Jaunimo verslumas Estijos paplūdimiuose

Šių metų liepos 1-7 dienomis Estijos pajūryje vyko mokymai jaunimo nedarbo ir verslumo tema. Į šį, ES programos „Veiklus jaunimas“ remiamą renginį suvažiavo jauni ir entuziastingi žmonės iš Kipro, Maltos, Italijos, Lenkijos, Lietuvos, Latvijos, Estijos bei Rumunijos. Mokymus organizavo Estijos nevyriausybinės organizacijos “Shokkin” vadovas Pavel Vassiljev.

Pagrindinis projekto tikslas buvo apžvelgti jaunimo nedarbo situaciją įvairiose šalyse bei skatinti jaunimo verslumą. Lietuvai projekte atstovavo Vilniaus kolegijos studentų atstovybės prezidentas Ričardas Rimkus, Kauno technologijos universiteto Socialinių mokslų fakulteto absolventė Justina Krauledaitė ir Vilniaus universiteto Teisės fakulteto studentė Karolina Gritytė.

“Mokymų programa buvo labai intensyvi, netrūko diskusijų, pristatymų bei darbo komandoje. Labiausiai įsiminė tai, kad vieną dieną turėjome pasiskirstę komandomis naudodamiesi tik turimais ištekliais sukurti verslo idėją ir ją realizuoti. Visam darbui turėjome ne daugiau kaip valandą. Komandoms pristačius savo verslo idėjas tapo aišku, kad visi dalyviai yra labai kūrybingi: vieni siūlė įsigyti daugiafunkcines pačių pagamintas vėduokles atsivėsinti karštą vasaros dieną, kiti – siūlė namelių raktų saugojimo paslaugas, dar kiti – kvietė žaisti sukurtoje loterijoje. Visa tai leido padaryti išvadą, kad ribas susikuriame patys ir kad kiekvienas iš mūsų yra verslus”, - įspūdžiais dalijosi projekto dalyvė Karolina Gritytė.

Kitai projekto dalyvei Justinai Krauledaitei patiko tai, kad per šį projektą dalyviai turėjo galimybę patobulinti ne tik darbo komandoje bei anglų kalbos žinias, bet ir viešojo kalbėjimo įgūdžius.

„Per vieną dieną tekdavo pristatyti po tris ar net daugiau komandinius projektus, išsakyti savo pozicijas, nuomones ir pastebėjimus. Labiausiai įsiminė vizitas į „Garage 48“ bei susitikimas su žmonėmis, kurie nestokoja entuziazmo, inovatyvių idėjų bei tiki savo vykdoma veikla. Buvome supažindinti su skirtingais darbo organizavimo metodais, kuriuos galėjome pritaikyti praktikoje. Taip pat išklausėmė pristatymą apie „Veiklus jaunimas“ programą ir jos teikiamas galimybėmis aktyviems jaunuoliams. Po šio projekto netgi kilo mintis sukurti panašaus tipo, tik kitos tematikos mokymus, kurie planuojami Maltoje“, - teigė Justina.

Projekto organizatoriai taip pat aprodė dalyviams Talino senamiestį, bei suorganizavo vizitą į verslumą skatinantį jaunimo centrą „Garage 48”, įsikūrusį Talino centre, kuris savo veiklos principais primena aktyvią Lietuvos bendruomenę “HUB Vilnius”.

„Susirinkę žmonės buvo labai įdomūs ir draugiški, tad manau šie mokymai davė ne tik kontaktų, tačiau ir pažinčių, su kuriomis galima tęsti bendravimą ir toliau, vieniems su kitais keistis savo patirtimi“, - įspūdžius komentavo projekto dalyvis Ričardas Rimkus.

 

 

      Lietuvos jaunimo centras, Blindžių g. 17, LT-08111, Vilnius, Tel.: +37065911080, info@ljc.lt, kodas 302494682