Banner

2013.08.06. Stereotipus griaus Ispanijoje

2013 m. rugpjūčio 9-19 dienomis Chereso (Kadiso) mieste, Ispanijoje vyks programos „Veiklus jaunimas“ remiamas tarptautinis jaunimo mainų projektas ,,Prejucios fronterizos“, kurio metu bus nagrinėjamos žmogaus teisių problemos, aptartos diskriminacijos, išankstinių nuostatų ir stereotipų temos. Šiame projekte dalyvaus ir 6 Lietuvos jaunimo centro atstovai.

Elvinas Valėnas - 19 metų vaikinas iš Ignalinos. Būsimas Vilniaus universiteto vadybos informacinių sistemų studentas.

,,Pamatęs informaciją apie galimybę dalyvauti projekte nedvejodamas užpilčiau anketą, kadangi iš ankstesnių tarpkultūrinių projektų yra išlikę tik patys geriausi prisiminimai. Tikiu, kad šis projektas padės man praplėsti savo pasaulėžiūrą ir susipažinti su skirtingų kultūrų žmonėmis, sužinoti, su kokiais stereotipais ar diskriminacijų formomis susiduriama kitose šalyse bei kaip galima spręsti šią problemą” - teigia Elvinas.

Justė Žilionytė, gimusi nedideliame miestelyje Onuškyje, Trakų krašte, apsuptame ežerų ir miškų bei šiemet baigusi Onuškio D. Malinausko vidurinę mokyklą. Būsima Vilniaus universiteto studentė, studijuosianti lietuvių filologiją ir ispanų kalbą.

,,Neseniai teko lankytis tarptautiniuose jaunimo debatuose ,,Euroscola” Europos Parlamente. Nustebau, kiek daug jaunų žmonių domisi politika ir visuomene, taigi ir piliečių gerove bei žmogaus teisėmis. Šios temos iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti išnarstytos iki paskutinio siūlelio. Vis dėlto, manau, tai klaidingas įspūdis. Tai neišsemiamos temos. Yra daugybė problemų, apie kurias reikia kalbėti garsiai ir spręsti viešai. Ne kartą pačiai teko susidurti su nesupratingumu ir diskriminacija. Tai varžo. Norėčiau keisti visuomenės požiūrį. Norėčiau žinoti, kaip. Šiuose mainuose, manau, rasčiau atsakymus į rūpimus klausimus bei įgyčiau patirties. O kur dar Kadiso miesto grožis, skambioji ispanų kalba!  Pakeliauti ir susipažinti su kitų kraštų kultūra bei jaunais žmonėmis visada smagu ir įdomu”- kalba Justė.

Ignas Tauras, 4 kurso Vilniaus universiteto politikos mokslų studentas.

,,Studijų metu teko susipažinti su žmogaus teisių ir diskriminacijos temomis, tačiau išankstinių nuostatų ir stereotipų temos man yra gana naujos. Visgi, turint omenyje projekto įgyvendinimo metodiką, manau, kad dalyvavimas projekte galėtų ne tik praturtinti ir praplėsti turimas žinias apie stereotipus, tačiau tuo pačiu galėčiau visokeriopai prisidėti prie gilesnės žmogaus teisių problematikos nagrinėjimo ir geros atmosferos projekto metu palaikymo. Esu įsitikinęs, kad ne tik gauti, bet ir duoti, yra jaunimo mainų esmė ” - sako Ignas.

Kamilė Leščikaitė, 20metų mergina iš Vilniaus. Būsima Socialinių mokslų kolegijos studentė.

,,Esu jau dalyvavusi tarptautiniuose projektuose, kuriuose buvo gvildenamos demokratijos problemos, o žmogaus teisių tematika yra svarbi ir įdomi ne tik man, bet ir visiems. Noriu vykti į šiuos mainus, nes turėsiu galimybę pabendrauti su įvairių kultūrų žmonėmis, įsigilinti į jiems aktualias temas bei įgyti asmeninės patirties”- teigia Kamilė.

Leonas Stankevičius, baigęs politikos mokslus , Vilniaus universitete, todėl besidomintis politika ir žmogaus teisių problemomis bei aktyviai dalyvaujantis įvairiuose tarptautiniuose projektuose ir mokymuose.

„Projektai, kuriuose gvildenamos žmogaus teisių problemos, diskriminacija bei išankstinių nuostatų ir stereotipų temos visą laiką yra įdomios ir intriguojančios, todėl nedvejodamas nusprendžiau vykti į šiuos mainus. Juose tikiuosi susipažinti su naujais žmonėmis ir aptarti galimus ateities projektus bei pabandyti įsigilinti į nagrinėjamas problemas, stengtiantis suvokti, ar šiuolaikiniai stereotipai lemia vienokius ar kitokius mūsų veiksmus”, - sako Leonas.

Eglė Sadauskaitė - Vilniaus universiteto medicinos studentė. Anksčiau buvo labai aktyvi visuomeniniame gyvenime, tačiau dabar pagrindinis jos tiklas - mokslai, nuo kurių ji gali atsitraukti ir vėl užsiimti visuomenine veikla tik vasarą.

„Tolerancija šiandieniniame gyvenime tampa vis svarbesnė, tad įdomu į tai įsigilinti bei sužinoti jaunų žmonių iš kitų šalių nuomonę ir jų problemas. Taip pat norėčiau sužinoti, kaip ištrinti kvailus stereotipus, įskiepytus visuomenė. Beje, vos ne visą gyvenimą svajojau nuvykti į Ispaniją – dabar gavau nuostabią progą išpildyti svajonę ir pasisemti gerų emocijų bei įspūdžių prieš pat naujus bei sunkius mokslo metus! ”, - sako Eglė.

 

 

      Lietuvos jaunimo centras, Blindžių g. 17, LT-08111, Vilnius, Tel.: +37065911080, info@ljc.lt, kodas 302494682