Banner

2014.08.22. Festivalis subūrė savanorius iš visos Lietuvos

Šiais metais rugpjūčio 9-10 dienomis Trakų rajone pirmą kartą Lietuvoje organizuotas savanorių festivalis „SAVAS FESTAS,“ kurį surengė Europos savanorių tarnybos asociacija „Saltes.“ Jame dalyvavo ir Lietuvos jaunimo centro savanorė Vilija Balčiūtė.

Renginys buvo skirtas suburti Lietuvos savanorių bendruomenę ir kurti bei stiprinti Lietuvos savanorystės tradicijas, kurios, deja, bet dar tik ima vystytis. Tad, festivalį galima drąsiai pavadinti dideliu žingsniu pirmyn, ką patvirtina ir žmonių susidomėjimas – nuo planuotų 250 dalyvių skaičius išaugo iki beveik 400. Taigi, šis renginys tikrai buvo ir lauktas, ir reikalingas.

Festivalio veiklos buvo suskirstytos į Tobulėjimo, Savanorių, Iššūkio ir Eko erdves. Tobulėjimo erdvėje galima buvo sudalyvauti paskaitose bei diskusijoje apie viešą kalbėjimą, savanorystės tinklus ir programas bei kita. Savanorių erdvėje norintieji galėjo atrasti kiek laisvesnio pobūdžio užsiėmimų – aitvarų gamybos mokymų, išgirsti pačių savanorių patirties (ypač savanoriavusių svetimose šalyse) ar sudalyvauti kalbų vakare.

Eko erdvė buvo skirta ekologijos problemai, tad aiškintasi apie vartotojiškos kultūros plitimą bei jos keliamą neigiamą poveikį gamtai. Norintiesiems buvo suteikta galimybė išmokti pasigaminti daugkartinio naudojimo krepšius iš nenešiojamų marškinėlių ar papuošalus - iš alaus kamštelių. Kalbėta apie daugkartinio naudojimo daiktų naudą bei nereikalingų daiktų perdirbimą. Skatinta į nebetinkamus naudoti daiktus pažiūrėti kūrybingai ir pakeisti jų naudojimo funkciją, pvz.: iš senos lėkštės padaryti maisto dubenėlį augintiniui, iš susibraižiusios stiklinės – vazonėlį ir pan.

Na, o Iššūkio erdvėje norintieji galėjo išbandyti save įvairiausiose varžybose, protmūšyje ar išgirsti paskaitų apie manipuliaciją bei paniką. Tad kiekvienas galėjo atrasti kažką sau įdomaus, o vakare ramiai pasiklausyti gyvos muzikos ar pasigrožėti gamta.

Festivalyje susirinko tiek ilgametę savanorystės patirtį, tiek ką tik pradėję ar planuojantys ateityje savanoriauti žmonės. Buvo diskutuojama, kaip įtraukti į savanorišką veiklą ir jaunus, ir vyresnio amžiaus atstovus, kaip kurti savanorystės tinklą ir skatinti gerus darbus, o gal tiesiog – pilietiškumą.

„SAVAS FESTAS“ puikiai parodė, kad  nedidelei idėjai būti realizuotai ir tapti dideliu jos įgyvenidinimu tereikia tik ryžto. Taip pat ir kiekvienas savanoris, tikintis savanorystės idėja, gali kovoti su socialinėmis, ekologinėmis ir kitokiomis problemomis – tereikia nedidelio tikėjimo savimi ir noro padėti pradedant nuo savo darbų.

 

 

      Lietuvos jaunimo centras, Blindžių g. 17, LT-08111, Vilnius, Tel.: +37065911080, info@ljc.lt, kodas 302494682