Banner

2016.10.28. Lietuvos Jaunimo Centro projekto komandos nariai darbavosi Vroclave

Šių metų spalio 10-14 dienomis trys Lietuvos Jaunimo Centro projekto įgyvendinimo grupės nariai dalyvavo II-ame tarptautiniame Erasmus+ jaunimo strateginės partnerystės projekto ,,Bendradarbiavimas inovatyviam socialinių ir pilietinių kompetencijų ugdymui‘‘ partnerių susitikime Lenkijoje. Susitikimas vyko Sektor3 (projekto koordinatoriaus) organizacijos centre,  priimančio partnerio "Umbrella" fondo erdvėse, kur sukurta aplinka ir vykdomos veiklos skatina organizacijos augti, vystyti ir tobulinti savo kompetencijas socialiniu ir pilietiniu aspektu.

Šis susitikimas buvo itin svarbus mūsų projektui: tai pirmųjų projekto metų sunkaus darbo pabaiga ir jos aptarimas, o dar svarbiau, jog priartėjo konceptualaus ir itin atsakingo darbo, susijusio su galutine intelektinio produkto versija, momentas. Paprastai tariant, apibendrinti ir aptarti nuveikti darbai. Atliktas didžiulis neformalaus jaunimo ugdymo metodų tyrimas, kuris virto daugiau nei 100 puslapių dokumentu, kaip pagrindu tolesniam darbui. Taip pat suorganizuoti dveji mokymai, kuriuose dalyvavo 30 jaunų žmonių iš Čekijos, Lenkijos ir Lietuvos, kurie projekte dalyvauja kaip konceptualaus darbo ekspertai. Įvyko pirmos metodų išmėginimo/eksperimentinės veiklos kiekvienoje šalyje. Šiomis veiklomis bus grindžiamas galutinis intelektinis projekto produktas, inovatyvi priemonė socialinėms ir pilietinėms kompetencijoms ugdyt(is).

Žinoma buvo aptariamos esminės tarp sektorinės projekto veiklos ir jų progresas: valdymas, finansai, vertinimas ir sklaida. Be to, itin gyvybingos diskusijos ir minčių lietus vyko plėtojant idėją apie mokomosios priemonės sukūrimą. Kaip priemonę padaryti patrauklią ir “draugišką” jaunimui? Kaip ji bus naudinga jaunimo darbuotojams, mokytojams ir organizacijoms? Sukaupėme galybę idėjų ir minčių, o dabar metas imtis darbų, kad jos materializuotųsi.

Numatomos projekto veiklos ateinantiems metams yra metodų išmėginimas nacionaliniu lygmeniu, tretieji mokymai Čekijoje ir paskutinysis partnerių susitikimas Lietuvoje.

Sekite Lietuvos Jaunimo Centro naujienas, kad pasiektais projektų rezultatais galėtume džiaugtis visi drauge. Fotografijas iš susitikimo galima rasti čia - https://www.facebook.com/JaunimoCentras/posts/1147503208652653 .

 

 

      Lietuvos jaunimo centras, Blindžių g. 17, LT-08111, Vilnius, Tel.: +37065911080, info@ljc.lt, kodas 302494682