Banner

2017.03.13. Taikinyje - socialinės ir pilietinės kompetencijos

Lietuvos jaunimo centro savanorių komanda šių metų kovo 6-11 dienomis dalyvavo Erasmus+ programos projekto “Bendradarbiavimas inovatyviam socialinių ir pilietinių kompetencijų ugdymui” paskutiniuose tarptautiniuose mokymuose Čekijoje. Savanoriai iš Lietuvos, Lenkijos bei Čekijos tęsė darbus pradėtus ankstesniuose projekto etapuose. Mokymų programa buvo pritaikyta ne tik socialinių ir pilietinių kompetencijų suvokimo gilinimui bei įgyvendintų metodų eigos ir išvadų pateikimui, bet ir aktyviam įsitraukimui į kūrybinį procesą rašant vieną iš skyrių socialinių ir pilietinių kompetencijų publikacijai.

Pirmosios dienos programa buvo orientuota į savaitės veiklos pristatymą, tikslų, ką kiekvienas asmeniškai siekia įgyti ir tuo pačiu pasidalinti su kitais, formavimą, įgyvendintų metodų aptarimą ir analizę bei išvadų pateikimą, socialinių ir pilietinių kompetencijų publikacijos idėjos pristatymą bei socialinių ir pilietinių kompetencijų suvokimo gilinimą. Tuo pačiu vyko dirbtuvės, kurių metu projekto dalyviai galėjo pristatyti būdus, kuriuos naudoja neformaliąjame ugdyme.

Tolimesnėje projekto programoje vyko mokymai, kurių metu projekto savanoriai gilino žinias apie refleksiją, grįžtamąjį ryšį bei metodus, kurie palengvina neformaliųjų užsiėmimų metu. Taip pat vyko darbo grupių, atsakingų už publikacijos skyrius,  formavimas bei naujo internetinio puslapio ir programėlės, kurioje pateikti neformaliojo ugdymo metodai, pristatymas.

Projekto savanoriai turėjo galimybę pasigrožėti Brno miestu. Šios dienos metu ne tik buvome supažindinti su šio miesto gražiausiomis vietomis, bet ir aktyviai įsitraukėme į kūrybinį procesą publikacijos darbo grupėse vykusį Brno observatorijoje.

Kiekvieną vakarą projekto savanoriai susitikdavo grupelėse, kuriose vykdavo dienos įvertinimas. Šių įvertinimų metu dalyviai analizuodavo dienos metu įgytą informaciją, stengdavosi atsakyti į iškilusius klausimus, diskutuoti. Tuo pačiu išsakyti savo pastebėjimus dėl programos į kuriuos visuomet būdavo atsižvelgiama.

Paskutiniąją mokymų dieną projekto savanoriai įsitraukė į planavimo procesą. Šio proceso metu buvo diskutuojama apie žinių, įgytų šio projekto metu, praktinį pritaikymą neformaliąjame ugdyme pasibaigus projektui. Internetinio puslapio bei programėlės sukūrimas, taip pat ir būsimoji publikacija rodo, kad šio projekto metu įgytos žinios bus naudojamos ir pritaikomos projekto savanorių praktikoje.

 

 

 

      Lietuvos jaunimo centras, Blindžių g. 17, LT-08111, Vilnius, Tel.: +37065911080, info@ljc.lt, kodas 302494682