Banner

2019.03.03. Kodėl verta balsuoti? Atsakymai Italijoje

Kovo 5-12 dienomis jaunimas iš Lietuvos keliaus į Erasmus+ projektą „Aš myliu Europos Sąjungą“, kuris vyks San Miniato mieste, Italijoje. Lietuvaičiai, kartu su jaunimu iš Graikijos, Bulgarijos, Vengrijos, Maltos, Ispanijos, Rumunijos, Čekijos, Lenkijos ir Italijos beveik savaitę mokysis vieni iš kitų, diskutuos ir ieškos atsakymų kaip paskatinti jaunimą būti pilietiškais ir aktyviai dalyvautų Europos Parlamento rinkimuose. Trumpai pristatome projekto dalyvius.

Justina Bernotaitė - 20 metų mergina iš Skuodo. Ji mokosi Klaipėdoje ir siekia higieninės kosmetikos išsilavinimo. Justina dalyvauja projekte, nes mano, jog kiekvienas turi teise laisvai balsuoti ir privalo tuo pasinaudoti.

„Man įdomi kitų nuomonė, noriu praplėsti savo akiratį bei įgauti daugiau žinių. Aš manau, kad balsuodami išreiškiame savo  nuomone, balsuodami galime daug. Raginu visus išsakyti savo nuomone, nes kiekvienas balsas yra svarbus“, - sako Justina.

Rokas Joneliūnas - antro kurso KTU studentas. Šiame projekte Rokas nori daugiau sužinoti apie mūsų šaliai taip reikalingą Europos Sąjungą.

„Džiugu, kad Lietuva pirmauja pagal teigiamą žmonių atsiliepimą apie Europos Sąjungą, bet norisi sužinoti, kaip galime dar padidinti šį skaičių. Tikiuosi, kad projekto pabaigoje sužinosiu atsakymą į šį klausimą“, - pasakoja Rokas.

Rimantei Liekytei - 21 metai. Ji studijuoja logistiką ir muitinės veiklą Klaipėdoje. Rimantei domisi fotografija ir tam skiria nemažai laiko.

„Manau daug išmanantis  žmogus, yra įdomus žmogus. Štai, kodėl susidomėjau projektu „Aš myliu Europos Sąjungą“ ir noriu būti šio projekto dalimi. Tai puiki patirtis jaunimui, galimybė susipažinti su kita šalimi, bendrauti su žmonėmis iš įvairiausių Europos valstybių. Nuo paties savęs priklauso, kiek pasiimsi iš gyvenimo, todėl stengiuosi pasinaudoti visomis suteiktomis gyvenimo galimybėmis, vardan asmeninio tobulėjimo“, - teigia Rimantė.

Rokas Štreimikis - Vilniaus Universiteto ekonomikos ir socialinės politikos studentas, Lietuvos moksleivių sąjungos Jaunimo politikos koordinatorius.

„Tikiu, kad jauni žmonės privalo ne tik naudotis aktyviąja rinkimų teise, bet ir įsitraukti į politikos formavimą per nevyriausybinių organizacijų ar tiesiog savo, kaip piliečių, veiklą. Mane domina piliečių įtraukimo į savivaldybės, valstybės bei Europos Sąjungos politikos formavimą praktikų pavyzdžiai kitose valstybėse bei jaunimo požiūris į Europos sąjungos dabartį ir ateitį", - sako Rokas.

Martynas Norbutas - jaunimo darbuotojas, beveik dešimt metų dirbantis su jaunimu ir rengiantis įvairius projektus.

"Šis projektas - bus puiki paskata dalyviams imtis iniciatyvos keisti padėtį savo artimoje aplinkoje. Lietuvoje Europos Parlamento rinkimai neretai nėra įdomūs jaunimui. Tačiau pats laikas padėtį keisti", - mintimis dalinasi Martynas.

 

 

      Lietuvos jaunimo centras, Blindžių g. 17, LT-08111, Vilnius, Tel.: +37065911080, info@ljc.lt, kodas 302494682