Banner

2022.06.20 Politika yra visur. Nori demokratijos - dalyvauk procese

Daugelis jaunų žmonių save pristato kaip nesidominčius politika. Tai kažkas tolima, neįdomu, persmelkta korupcija ir naudos sau siekimu. Tačiau iš tiesų politika yra visur - kiek mokame už maistą, kokius dalykus mokomės mokykloje, universitetuose, kokiu transportu važiuojame, net iš ko pagaminti ir iš kokių šalių atkeliauja mūsų drabužiai. Klausimas tas ar mes dalyvaujame procesuose, kurie lemia mūsų gyvenimo būdą ar ne.

Balandžio mėnesį Lietuvos jaunimo centro atstovai Žygimantas Menčenkovas, Martynas Norbutas, Rūta Žulpaitė, Povilas Šimonėlis, kartu su atstovais iš Latvijos, Estijos ir Ukrainos dalyvavo Erasmus+ KA3 projekte „Participation and Real Politics”, Ispanijoje. Projektu siekta paskatinti jaunimą dalyvauti politikos formavimo procesuose, suteikti galimybę tiesiogiai susitikti su politikais ir su jais diskutuoti.

Projekto vinimi tapo darbas su vietos jaunimu. Apie 100 moksleivių dalyvavo diskusijose, pristatymuose, galėjo susipažinti ir klausimus tiesiogiai užduoti į klases atvykusiems politikams.

„Kai konkretus politikas stovi prieš tave - politika nebėra kažkas nepasiekiamo. Tu gali pats įsitikinti kokiomis vertybėmis ir darbo principais vadovaujasi vienas ar kitas asmuo, partija ir įvertinti ar jų pažiūros artimos tau“, - sako Lietuvos jaunimo centro direktorius Martynas Norbutas.

Projektas tapo paskata paanalizuoti skirtingų šalių politines sistemas, jų organizavimą ir net sužinoti, kaip demokratija veikia karo metu, kai dalis teisių yra apribota.

„Ukrainos dalyvių buvimas neabejotinai praturtino visą procesą. Šis Rusijos sukeltas karas neabejotinai padėjo įvertinti tai, ką mes turime ir ką reikia ginti - savo demokratines šalis“, - teigia Martynas.

 

Šis Erasmus+ projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai. Šis tekstas atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį pateikiamos informacijos naudojimą.


 

 

      Lietuvos jaunimo centras, Blindžių g. 17, LT-08111, Vilnius, Tel.: +37065911080, info@ljc.lt, kodas 302494682